close
چت روم
بیوگرافی Yoshimitsu
Tekken Max
به سايت تکن مکث خوش آمديد

یوشیمیتسو

از ویکی‌پدیا، دانشنامه ی آزاد

شخصیت‌های تکن

یوشیمیتسو

جنسیت:  مذکر

سن: نامعلوم

مو:           ندارد

رنگ چشم:             مشکی

محل تولد:               ژاپن

گروه خونی:            O

سپر مدافع:             سبک مانجی نینجا و هنر    

قدرت‌های ویژه:    پرواز در هوا به وسیله شمشیر - خودکشی

شغل:      رهبر قبیله مانجی

صدای بازیگر:        نوبویوکی هیئاما

یوشیمیتسو (به انگلیسی: Yoshimitsu) یکی از شخصیت‌های ساختگی بازی رایانه‌ای تکن است. او از معدود شخصیت‌هایی است (به همراه پائول فینکس، هیهاچی میشیما و نینا ویلیامز) که در تمام نسخه‌های بازی حضور داشته است. او با داشتن شمشیر و ظاهری منحصر به فرد از شخصیت‌های بسیار خاص تکن محسوب می‌شود.

یوشیمیتسو، یکی از دوشخصیتی است که اجازه حمل سلاح در تکن را داشتند؛ نفر دوم که اجازه حمل سلاح در تکن را دارد، کونیمیتسو است. هر چند که یوشیمیتسو اجازه حمل سلاح در تکن ۲ را داشته اما مدام در نسخه های بعدی تکن، شمشیر او دارای جزئیات بیشتری می‌شود. به نظر می‌رسد محبوب ترین طراحی یوشیمیتسو در تکن ۳ بوده است.

بازی هایی که یوشیمیتسو در آن ها حضور داشته است:

تکن در سال ۱۹۹۴ (میلادی)، تکن ۲ در سال ۱۹۹۶ (میلادی)، تکن ۳ در سال ۱۹۹۸ (میلادی)، سول کالیبر در سال ۱۹۹۸ (میلادی)، تکن رقابت کارتی در سال ۱۹۹۹ (میلادی)، تکن تگ تورنومنت در سال ۲۰۰۰ (میلادی)، تکن ادونس در سال ۲۰۰۱، تکن ۴ در سال ۲۰۰۲ (میلادی)، سول کالیبر ۲ در سال ۲۰۰۲ (میلادی)، تکن ۵ در سال 2004، سول کالیبر ۳ در سال 2005، تکن ۶ در سال ۲۰۰۷، سول کالیبر ۴ در سال 2008، استریت فایتر در مقابل تکن در سال ۲۰۱۲ (میلادی) و تکن تگ تورنومنت ۲ در سال ۲۰۱۲ (میلادی).

محتویات 

۱ زندگینامه

۱.۱ تکن ۱

۱.۲ تکن ۲

۱.۳ تکن ۳

۱.۴ تکن ۴

۱.۵ تکن ۵

۱.۶ تکن ۶

۱.۷ تکن تگ تورنومنت

۱.۸ تکن تگ تورنومنت ۲

۱.۹ تکن ادونس

۱.۱۰ سول کالیبر

۱.۱۱ سول کالیبر ۲

۲ منابع

زندگینامه

تکن ۱ یوشیمیتسو، رهبر قبیله مانجی (Manji) است که آن قبیله، از ثروتمندان سرقت می‌کنند و آن ها را به فقیران می‌دهند. یوشیمیتسو وارد تکن ۱ شد به منظور دستبرد از گانریو (Ganryu) که این کار را کرد و از گانریو سرقت کرد و آن را بین فقرا تقسیم کرد. یوشیمیتسو همراه با قبیله مانجی بر اسب سوار هستند.

تکن ۲

دانشمندی به نام دکتر بوسکونوویچ که زمانی یوشیمیتسو را نجات داده است، توسط کازویا میشیما ربوده شد. یوشیمیتسو برای نجات دادن او، اصلا توقف نمی‌کند. یوشیمیتسو برای نجات دادن دکتر بوسکونوویچ، وارد تکن ۲ می‌شود.

دکتر بوسکونوویچ که ربات انسان نما، آلیسا بسکونوویچ را به وجود آورده است، توسط هلی کوپتر ربوده شده است. یوشیمیتسو بر روی هلی کوپتر می‌پرد و از طریق سپر باد، به کابین خلبان وارد شده. یوشیمیتسو به همراه دکتر بوسکونوویچ به بیرون از هلی کوپتر می‌پرند و از زمین، هوا را می‌بینند که هلی کوپتر بدون موتوری که دکتر بوسکونوویچ را ربوده بود، منفجر شد.

تکن ۳

دکتر بوسکونوویچ، یک وسیله به نام ماشین خواب سرد اختراع کرده است که برای زندگی ابدی اختراع شده است. فناوری ماشین خواب سرد، هنوز اثبات نشده بود و برای حفظ دختر جوان دکتر بوسکونوویچ، که به طور ناگهانی درگذشت، مورد استفاده قرار گرفت. یوشیمیتسو هم همچنان پول جمع آوری می‌کرد و به عنوان رهبر قبیله مانجی، به فقیران کمک می‌کرد. او، از یک موجود مرموز پاتولوژیکی، رنج می‌برد و شگفت زده شد. دکتر بوسکونوویچ ادعا می‌کند که برای تکمیل ماشین خواب سرد، نیاز به خون اوگر دارد. به همین دلیل او وارد تکن ۳ می‌شوند.

یوشیمیتسو به اوگر حمله می‌کند و مقداری از خون او را، برای آزمایش روی موش آزمایشگاهی می‌گیرد. در قفس طول می‌کشد که دکتر بوسکونوویچ، یک جرعه خون به بدن موش آزمایشگاهی برساند؛ او این کار را می کند و به همراه یوشیمیتسو، منتظر می‌ماند که ببیند چه اتفاق برای موش آزمایشگاهی می افتد. لحظاتی بعد چشم موش شروع به درخشش می‌کند و دکتر بوسکونوویچ، بالاخره ماشین خواب سرد را تکمیل می‌کند.

تکن ۴

یوشیمیتسو به عنوان رهبر قبیله و حزب مانجی (Manji)، خود را مسئول فراهم کردن غذا، کمک های پزشکی و سرپناه به تعداد روز افزون پناهندگان سیاسی در سراسر جهان می‌داند. با کمبود بودجه و نیروی انسانی لازم، یوشیمیتسو تصمیم می‌گیرد بین قبیله مانجی و شرکت میشیما زایباتسو، اتحاد برقرار کند؛ به منظور این که خودش در مسابقات تکن ۴ شرکت کند و هیهاچی میشیما را شکست دهد و پول قهرمانی مسابقات را خرج بودجه و نیروی انسانی لازم کند.

وقتی کلمه پیروزی به میان آمد، اعضای قبیله مانجی دوباره به انتظار بودجه نشستند و گفتند که این بودجه در نهایت با برنده شدن یوشیمیتسو در تکن ۴ به دست خواهد آمد. یوشیمیتسو هم نمی‌توانست کاملا به هیهاچی میشیما اعتماد کند. به دستور هیهاچی میشیما، تمام افراد میشیما مانور دادند.

یوشیمیتسو توسط هیهاچی میشیما و محافظانش، محاصره شد. هیهاچی اعلام کرد:" شما ممکن است در مسابقات تکن ۴ برنده شوید. اما من هرگز بین شرکت میشیما زایباتسو و قبیله مانجی اتحاد برقرار نمی‌کنم. افرادقبیله مانجی، چیزی به جز یک دسته از هنرمندان با وعده های دروغین نیستند ". یوشیمیتسو پاسخ داد:" کسانی که با شر گام بردارند، در نهایت با قضاوت مواجه خواهند شد. هیهاچی میشیما با صدای بلند می خندد تا این که یک دستگاه مخابرات به او خبر می دهد:" کسی به طاق مرکزی خزانه داری رسیده و هلی کوپتر را ربوده است؛ او مانند یوشیمیتسو بود. در همین میان، یوشیمیتسو به فرار از طریق پشت بام ساختمان اقدام کرده و فرار می‌کند. پس از این اتفاقات، هیهاچی میشیما فریاد می‌زند:" لعنت بر شما!"

تکن 5

یوشیمیتسو دارد حرکت ویژه ای برای مبارزه با خشم برایان فیوری تمرین می‌کند. این حرکت او تقلید از طعنه زدن برایان فیوری است که یوشیمیتسو زانوی خود را بلند می‌کند و مشت خود را تکان می‌دهد؛ اما به جای خندیدن، بوی بد دهان خود را به برایان فیوری تحمیل می‌کند.

یوشیمیتسو رئیس حزب و قبیله مانجی و نینجا مفید است. او در طول مسابقات تکن ۴، برایان فیوری را زخمی می‌کند و او را به آزمایشگاه دکتر بوسکونوویچ می‌برد. هنگامی که یوشیمیتسو به آزمایشگاه دکتر بوسکونوویچ وارد می‌شود، متوجه می‌شود که تمام پزشکان و همکاران او مرده است. به همین دلیل و مرگ پزشکان و همکاران یوشیمیتسو در آزمایشگاه دکتر بوسکونوویچ، یوشیمیتسو وارد تکن ۵ می‌شود.

مرحله ۴ مبارزه با کلاغ: کلاغ سیاه، یوشیمیتسو را متهم می خواند و قصد دارد او را به چالش بکشد و می گوید که یوشیمیتسو یک نینجا نیست. کلاغ سیاه اعلام مبارزه با یوشیمیتسو را می‌دهد.

مرحله ۷ مبارزه با برایان فیوری: یوشیمیتسو برایان فیوری را می‌یابد و او را شکست می‌دهد.

مرحله نهایی مبارزه با جینپاچی میشیما: جینپاچی میشیما به شکل انسان پشت سر یوشیمیتسو راه می‌رود و می‌گوید:" هدف من از بین بردن تمام وجود تو است.

تکن ۶

یوشیمیتسو در تکن ۶، تحت شدیدترین تغییر در سبک بازی خود می شود. در این نسخه تکن، یوشیمیتسو شمشیر خود را از دست می دهد و افراد قبیله مانجی او را وادار می‌کنند که با سبک کنجوتسو بجنگد که شامل دو شمشیر دوگانه و مبارزه با مشت خالص است.

در حالی که افراد قبیله مانجی به دنبال انتقام خود هستند، یوشیمیتسو متوجه می‌شود که شمشیر او یک تیغه نفرین شده است. یوشیمیتسو متوجه می شود که دیگر نمی تواند از این شمشیر خود استفاده کند و تصمیم به استفاده از یک تیغه دیگر به نام فوماکن (Fumaken) می‌گیرد. سپس او تصمیم می‌گیرد وارد تکن ۶ شود.

شمشیر جدید یوشیمیتسو یعنی فوماکن، "توانایی کنترل نفرین تیغه یوشیمیتسو" هم نامیده می‌شود.

در کمپین بین المللی حقوق بشر تکن ۶، یوشیمیتسو رئیس جزیره در کیگان (Kigan) است.

تکن تگ تورنومنت 1

یوشیمیتسو در تکن تگ تورنومنت که در سال ۲۰۰۰ ساخته شد، همراه بسیاری از کاراکترهای دیگر تکن از جمله کونیمیتسو، در تکن تگ تورنمنت حضور دارد.

تکن تگ تورنومنت ۲

یوشیمیتسو، در تکن تگ تورنومنت ۲، به همراه ۴۹ کارکتر جدید و قدیمی تکن، از جمله کونیمیتسو، جون کازاما، اوگر، جینپاچی و جین کازاما حضور دارد.

تکن ادونس

یوشیمیتسو در تکن ادونس که در سال ۲۰۰۱ ساخته شد نیز حضور دارد.

سول کالیبر

در تبادل نظر پرنیان، خداوند ODA Nobunaga، رهبر قبیله مانجی، یعنی یوشیمیتسو را به قلعه خود دعوت می کند. او که بسیار پیر است، یوشیمیتسو را به عنوان قویترین جنگجو، به جای خود فرستاد. همانطور که انتظار می رود، پروردگار از قبیله مانجی درخواست کمک می کند. با این حال، پروردگار ترجیح می دهد در قلعه پنهان بماند. بنابراین یوشیمیتسو، چند روز در قلعه می‌ماند و سپس قلعه را ترک می‌کند. وقتی یوشیمیتسو بازگشت، متوجه شد که قبیله اش قتل عام شده است. به نظر می‌رسد که خداوند یک ارتش را آماده کرده بود تا اگر یوشیمیتسو از کمک کردن به او خودداری کند، به قبیله مانجی حمله کند؛ برای همین خداوند اصرار داشت که یوشیمیتسو به او کمک کند. بعد از این که یوشیمیتسو فقط برای چند روز در قلعه ماند، ابتدا قبیله بوشیمیتسو را قتل عام کرد و سپس در یک حمله وحشیانه، به یوشیمیتسو حمله کرد. یوشیمیتسو موفق شد که از یک رودخانه زیرزمینی فرار کند؛ رودخانه زیرزمینی که فقط افراد قبیله مانجی از آن مطلع بودند.

در حالی که در رودخانه زیرزمینی شناور بود، به یاد سلاحی افتاد که می تواند با او می تواند هر کسی را نابود کند. او تصمیم گرفت که آن سلاح را پیدا کند و انتقام خود و قبیله اش را بگیرد. او در غرب در جستجوی "سلاح نهایی" بود. طرح او انتقام در برابر خداوندNobunaga بود. او در سفرع از سراسر جاهای وحشتناک عبور کرد. او از خداوند Nobunaga، حس نفرت و کینه داشت و قصد داشت انتقام خود و قبیله اش را از او بگیرد.

سول کالیبر ۲

 

هنگامی که یوشیمیتسو به قلعه رسید، قلعه عاری از هرگونه نشانه ای از زندگی بود. سپس قلعه را ترک کرد و شرارت کتانا را احساس کرد. پس او در یک سفر، به سرکوب انرژی منفی در شمشیر خود پرداخت. متاسفانه کتانا توسط وولدو (Voldo)، ربوده شده بود. به نظر می رسد که یوشیمیتسو دوباره اقدام به کمک فقیران کرده است. او دوباره ای برای سرقت اموال ثروتمندان و دادن آن ها به فقیران، نقشه کشید. یوشیمیتسو به گودال پول نفوذ کرد. همچنین او متوجه شد که روح تراوین، سرچشمه ی انرژی شیطانی شمشیر خود است. اگر چیز دیگری در جهان همانند همان شمشیر باشد، در دنیا مجاز نیست که وجود داشته باشد.

 

 

 
نوع مطلب : بیوگرافی ها، 
برچسب ها :

امتياز : :: نتيجه : 1 امتياز توسط 7 نفر مجموع امتياز : 10
تعداد بازديد مطلب : 243


پنجشنبه 26 تير 1393 :: 18:43


ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :
رمز عبو را فراموش کرده ام
خبرنامه


عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

موضوعات
 • بیوگرافی ها
 • بازی ها
 • ویدئو ها
 • سایر فایل ها
 • اخبار
پيوندها
نظرسنجي
کدام یک از کاراکتر های تکن را بیشتر دوست دارید؟
آمار سايت
 • کل مطالب ارسالي : 55
 • کل نظرات ارسالي : 9
 • تعداد کل کاربران : 2
 • بازديد امروز : 39
 • بازديد ديروز : 17
 • بازديد هفته : 56
 • بازديد اين ماه : 436
 • بازديد سال : 7,196
 • بازديد کل : 62,058
فرم تماس
نام و نام خانوادگي
آدرس ايميل
امکانات جانبي